Krovinių vagysčių skaičius Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos regione padvigubėjo. Kaip skelbia Tarptautinė su krovinių vagystėmis kovojanti organizacija (TAPA), pavogtų krovinių skaičius per 2019 metus išaugo dvigubai – nuo 3981 iki 8548 incidentų. Vežėjai patyrė nuostolių už daugiau kaip 137 mln. Eur. Vidutiniškai kasdien regione buvo pavagiama krovinių už 378 tūkst. Eur.

Krovinių vagysčių ir kitų išpuolių daugėja jau eilę metų. Tačiau ypatingą nerimą vežėjams kelia 2020 m. kovą TAPA paviešintas incidentų rodiklis – jis yra aukščiausias užfiksuotas per 23 metų organizacijos veiklos istoriją. Daugiausia krovinių apiplėšimų vis dar vykdoma Europos regione. Vilkikai dažniausiai apvagiami Vokietijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, Švedijoje, Ispanijoje, Rusijoje, Italijoje, Belgijoje. Išsiplėtė apiplėšimų žemėlapis – pernai nusikaltimai užregistruoti 48, o 2018 metais – 35 valstybėse.
Toliau drastiškai augant krovinių vagysčių skaičiui, Europos vežėjai ieško būdų apsaugoti savo krovinius. Esant tokiai rizikai, būtina ieškoti kompleksinių sprendimų, nes vien krovinio draudimas šiuo atveju apsaugo ne visuomet. Kodėl? Nes dažnai padengiama ne visa patirta žala, o nustačius saugumo reikalavimų neatitikimus, draudimas gali būti ir visai neišmokėtas.
Krovinio vagystės atveju paprastai visa atsakomybė tenka vežėjui. Todėl krovinių transportavimu ir logistika užsiimančios įmonės turėtų ypatingą dėmesį skirti krovinių saugumui. Vienas iš būdų papildomai apsaugoti savo krovinį – speciali aukštos kokybės apsaugos įranga, kurią siūlo kompanija Cargo Locking Systems®.
„Krovinių vagys tampa vis išradingesni, pasitelkia naujausias technologijas, kad įsilaužtų ir apšvarintų automobilius. Vagiama viskas – nuo pigesnių ir lengvai realizuojamų prekių, kaip maistas, rūbai, avalynė, iki aukštos vertės krovinių, kaip akcizinės prekės, medikamentai, juvelyriniai dirbiniai. Taigi ir mes stengiames pateikti kuo labiau pritaikytą, būtent tam krovinio tipui tinkamą apsaugos sprendimą“, – sako Cargo Locking Systems pardavimų vadovas Martynas Kozyrovičius.

Puspriekabių saugumo sistemos – kiekvienam kroviniui

Norint apsaugoti savo krovinį nuo ilgapirščių, Cargo Locking Systems® siūlo rinktis specialias apsaugos spynas bei modulius, pritaikytus puspriekabėms-šaldytuvams, kietašonėms puspriekabėms bei jūriniams konteineriams.
Visos Cargo Locking Systems® siūlomos apsaugos sistemos sukurtos glaudžiai bendradarbiaujant su didžiausiomis logistikos ir krovinių gabenimo įmonėmis. Mūsų specialistai gali greitai ir patikimai sumontuoti apsaugos sistemą. Tačiau tai padaryti nesunku ir pačiam užsakovui, nes visos komplektuojamos dalys surenkamos nesudėtingu būdu.
Puspriekabių ir konteinerių užraktai atitinka naujausius TAPA TSR 2020 patvirtintus reikalavimus, todėl transporto kompanijos įsigijusios Cargo Locking Systems produktus gali be apribojimų vykdyti TAPA TSR sertifikavimo procedūrą.
Apsaugai nuo kuro vagysčių Cargo Locking Systems® siūlo išmaniąją kuro bakų apsaugos sistemą. Skirtingai nei dauguma paprastesnių sistemų, ji saugo ne tik kuro bako kamštį, bet ir kuro paėmėją bei variklio dangtį. Išmanusis valdymo modulis apsaugo jutiklius nuo išorinių pažeidimų, o integruotas maitinimas garantuoja šimtaprocentinę apsaugą net ir dingus maitinimo įtampai. Lengvai montuojama sistema puikiai tinka bet kokio tipo vilkikams.